СБУ викрила дві ботоферми, що здійснювали інформаційні диверсії проти України. Фоторепортаж
Співробітники Служби безпеки України спільно з Національною поліцією знешкодили дві ботоферми у Полтавській та Закарпатській областях, які діяли на замовлення російських спецслужб.
Як зазначається, у результаті спецоперацій викрито організаторів ворожих осередків. Ними виявилося двоє місцевих фахівців у сфері ІТ, які продавали країні-агресору фейкові акаунти. Потім спецслужби РФ проводили через них інформаційні диверсії на користь кремля.
Зокрема, російські окупанти застосовували "зареєстровані" в Україні акаунти для розповсюдження фейкової інформації про суспільно-політичну ситуацію в нашій країні, нібито від імені українських громадян.
У повідомленні зазначається, що спецслужби РФ використовували фальшиві акаунти для поширення дискредитаційної інформації про дії Сил оборони та стан справ на фронті.
СБУ повідомляє, що у Полтавській області було виявлено мешканця, який на замовлення Російської Федерації створив близько 15 тисяч анонімних облікових записів у різних соціальних мережах і месенджерах.
Для приховування злочину, підозрюваний намагався реалізувати облікові записи через даркнет за ціною 1,5 долара за одного віртуального "користувача".
Згідно з розслідуванням, ботоферма, оснащена відповідною технікою та сім-картами українських мобільних операторів, була розташована прямо в квартирі підозрюваного.
На Закарпатті правоохоронці розкрили незаконну схему продажу унікальних ІР-адрес, зареєстрованих у регіоні, які використовувалися для маскування російських користувачів під українців в Інтернеті.
З метою приховування своєї діяльності, фігурант отримував фінансування від "замовників" за допомогою російських платіжних систем у формі криптовалюти.
Висунення підозр обвинуваченим
Наразі обом фігурантам повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 361 Кримінального кодексу України (несанкціоноване втручання в роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж, вчинене за попередньою змовою групою осіб).
Розслідування не припиняються. Підозрюваним загрожує до 5 років ув'язнення.