В Україні спостерігається гостра нестача робочої сили: кількість вакансій перевищує кількість фахівців.
В Україні за три роки кількість вакансій (пропозицій працювати) зросло на 5,8%, а кількість резюме навпаки - впало майже на 9%. І це з урахуванням, що частина територій України тимчасово окупована, триває повномасштабна війна.
Про це повідомляється у матеріалі OBOZ.UA, який незабаром буде опубліковано. Якщо раніше основною перешкодою для розвитку роботодавці називали відсутність безпеки, то тепер гостро не вистачає працівників. У деяких галузях ситуація значно гірша. Наприклад, у банківському секторі наразі відкрито 3,7 тисячі вакансій, тоді як розміщено лише 2,7 тисячі резюме. Тобто, кількість пропозицій про роботу перевищує кількість охочих працювати.
У серпні 2021 року у банківській сфері прагнули працювати 4,4 тисячі українців, тоді як щотижня з'являлось лише 3,6 тисячі нових вакансій. Таким чином, на ринку існувала деяка, хоча й незначна, конкуренція за робочі місця. Нині ж банки змушені приваблювати працівників, не маючи великого вибору. Серед актуальних вакансій можна знайти 10,8 тисячі пропозицій при наявності лише 8,8 тисячі резюме. Ще до початку великої війни, спеціалісти робітничих професій користувалися значним попитом через дефіцит кадрів.
За даними НБУ, оголошень у сферах охорони, будівництва та робітничих спеціальностей стало набагато більше порівняно з минулим роком, тоді як у секторі ІТ їх кількість значно зменшилася. Крім того, попит на вакансії залишався низьким в галузях освіти, дизайну, мистецтва та культури.
Генеральний директор TalentMatch Наталія Слинько переконана, що проблема нестачі кадрів залишатиметься актуальною протягом тривалого часу, і наразі ситуація лише загострюється. Згідно з даними ООН, за перші шість місяців цього року кількість мігрантів за кордоном збільшилася майже на 240 тисяч, досягнувши 6,6 мільйона людей. Додатково, спостерігається подальше зниження рівня зайнятості серед чоловіків.
Раніше OBOZ.UA докладно писав про те, чому в Україні більшість 60-річних невдовзі не зможуть отримати пенсію вчасно. Це пов'язано з поетапним підвищенням вимоги до стажу.