Кабінет Міністрів надав можливість виробникам біонічних протезів долучитися до "Дія.City".


Кабінет міністрів збільшив кількість видів діяльності, доступних у спеціальному просторі для IT-компаній "Дія.City". Тепер у якості резидентів можуть реєструватися й компанії, що займаються виробництвом біонічних протезів.

Про це інформує пресслужба Міністерства цифрової трансформації.

До "Дія.City" можуть долучитися компанії, що спеціалізуються на розробці, продажу, а також обслуговуванні та ремонті біонічних протезів.

"Це рішення дозволить простимулювати розвиток ринку виробництва біонічних протезів в Україні. Зараз у країні таких компаній одиниці. А українців, яким потрібні протези, - десятки тисяч", - наголосили у Мінцифри.

На початок серпня понад 200 компаній у сфері defense-tech вже інтегрувалися в спеціалізований податковий режим для ІТ-галузі під назвою "Дія.City".

Що таке "Дія.City"

"Дія.City" - правовий режим для IT, що передбачає спеціальні умови оподаткування для юридичних осіб - резидентів "Дія.City". Також передбачається, що IT-компанії отримають гнучкі умови працевлаштування працівників та окремий порядок взаємодії із державними контролюючими органами.

У зв'язку з війною Міністерство цифрової трансформації України спростило умови для резидентів "Дія.City". Тепер резидентам не потрібно подавати звіти про відповідність і незалежний аудиторський висновок до 1 січня року, що настає після завершення воєнного стану. Протягом воєнного стану компанії не втратять статус резидентів "Дія.City", навіть якщо не відповідатимуть встановленим критеріям, таким як кількість працівників чи середня заробітна плата. Це послаблення поширюється як на теперішніх резидентів, так і на компанії, які бажають приєднатися до цього спеціального режиму. Водночас податкові умови для резидентів "Дія.City" залишаються без змін.

Президент Володимир Зеленський підписав 11 серпня 2021 року закон "Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні". Цей закон встановлює особливий правовий режим для проєкту "Дія.City" на щонайменше 25 років. Крім того, він передбачає спеціальний режим оподаткування для резидентів "Дія.City".

У квітні 2022 року уряд України розширив застосування спеціального правового режиму "Дія.City" на кілька нових сфер технологічної діяльності.

Related posts