Жувальна гумка: ключові аспекти її хімічного складу, які варто врахувати.


Коли хтось запропонує вам жувальну гумку, не приймайте її бездумно. Спочатку перевірте склад на упаковці.

Жувальна гумка потрапляє у ваше тіло через слизову оболонку рота, обминаючи травну систему і фільтрацію токсинів. Тому важливо знати, що ви жуєте. Крім того, що жувальна гумка є одним із продуктів, які підсилюють апетит, вона також може призвести до численних захворювань і проблем із зубами, наголошує eatthis.com.

Солоджуючі добавки

Жувальну гумку надають привабливого смаку завдяки використанню підсолоджувачів. Найбільш розповсюджений з них — аспартам, який в організмі перетворюється на токсичний метанол і канцерогенний формальдегід. Цей підсолоджувач може виступати в ролі ексайтотоксину, активуючи нейрони в мозку, що може призвести до їх загибелі та зниження розумових здібностей.

Єльський журнал біології та медицини виявив кореляцію між споживанням штучних підсолоджувачів та набором ваги. Зокрема, аспартам і ацесульфам калію, які також використовуються в жувальних гумках, можуть сприяти розвитку ожиріння, підвищуючи апетит та бажання споживати більше їжі.

Також слід враховувати, що люди з певними захворюваннями можуть мати підвищену чутливість до компонентів жувальної гумки. Наприклад, особи, які страждають на фенілкетонурію, не здатні розщеплювати фенілаланін, що міститься в аспартамі, і його споживання може призвести до розумової відсталості та судом, відповідно до досліджень, опублікованих у Journal of Nutrition. Крім того, хімічно отримані цукрові спирти, такі як сорбіт, можуть погіршувати симптоми синдрому подразненого кишечника, викликаючи абдомінальний біль та діарею.

Очищувальні препарати для освітлення

Жувальна гумка, що обіцяє відбілювання зубів, містить активні відбілюючі компоненти. Серед них є діоксид титану, який, за даними дослідження в журналі Environmental Science and Technology, асоціюється з астмою та хворобою Крона. Крім того, цей агент може мати канцерогенні властивості. Дослідження, проведене Cancer Research, виявило, що ця речовина викликала онкологічні захворювання дихальних шляхів у щурів.

Ароматичні добавки та консервуючі речовини

BHT - консервант, який заборонений в Австралії, Канаді, Новій Зеландії, Японії та Європі. International Journal of Toxicology пов'язує його з токсичністю органів, викликаючи пошкодження нирок, легенів і печінки. Також існують суперечки про те, чи підвищує він гіперактивність у дітей.

Консерванти і кислотовмісні ароматизатори, що додаються для покращення смакових якостей жувальної гумки, можуть мати негативний вплив на зуби. Дослідження, проведене Центром кооперативних досліджень здоров'я ротової порожнини, виявило, що безцукрова жуйка не сприяє розвитку карієсу, але може послабити зубну емаль, що в свою чергу може призвести до нових ускладнень.

Базис резинки

Без належної основи ваша улюблена жувальна гумка не зможе забезпечити бажану текстуру. Ця основа складається з пом'якшувачів, еластомерів, наповнювачів та воску. Часто для виготовлення використовують парафіновий віск, який є побічним продуктом очищення нафти, а також полівінілацетат, схожий на столярний клей. Крім того, до складу входить гліцериновий ефір каніфолі. Хоча існують обмеження на його застосування в безалкогольних напоях, для жувальної гумки такі обмеження відсутні.

Related posts