В Україні було закрито мережі ботоферм, що підтримували проросійську діяльність.


Служба безпеки України нейтралізувала дві мережі ботів, що проводили інформаційні диверсії проти країни.

Служба безпеки України та Національна поліція ліквідували дві ботоферми, що функціонували на території Полтавської та Закарпатської областей і діяли в інтересах російських спецслужб.

Внаслідок спеціальних заходів було виявлено організаторів ворожих груп. З'ясувалося, що це двоє місцевих IT-експертів, які постачали країні-агресору підроблені акаунти. Через ці акаунти російські спецслужби проводили інформаційні диверсії на підтримку Кремля.

Зокрема, росіяни використовували "зареєстровані" в Україні облікові записи для поширення дезінформації про суспільно-політичну ситуацію в нашій державі нібито від імені українських громадян.

Крім того, російські спецслужби використовували підроблені профілі для розповсюдження неправдивої інформації, що дискредитує дії Сил оборони та обстановку на фронтовій лінії.

У Полтавському регіоні було виявлено місцевого жителя, який за "замовленням" росії створив близько 15 тисяч анонімних профілів у різних соціальних мережах та месенджерах.

Щоб приховати злочин, він намагався продати облікові записи через даркнет з розрахунку 1,5 долара за одного віртуального "користувача".

Відповідно до інформації, отриманої в рамках розслідування, ботоферма, оснащена необхідним обладнанням та сім-картами українських мобільних операторів, розташовувалась прямо в квартирі злочинця.

На Закарпатті правоохоронці ліквідували канал підпільного продажу до рф унікальних ІР-адрес, зареєстрованих на території регіону. Це дозволяло російським користувачам видавати в Інтернеті себе за українців.

Для забезпечення конфіденційності обвинувачений отримував фінансові кошти від "замовників" через російські платіжні платформи у формі криптовалюти.

На даний момент обом особам висунули підозру відповідно до частини 2 статті 361 Кримінального кодексу України, яка стосується несанкціонованого втручання в функціонування інформаційних (автоматизованих) систем, електронних комунікацій, а також інформаційно-комунікаційних мереж, здійсненого за попередньою змовою групи осіб.

Розслідування триває. Злочинцям може загрожувати до п'яти років позбавлення волі.

Related posts