Служба безпеки України розгромила дві ботоферми, які здійснювали інформаційні диверсії проти нашої країни - Новини Весь Харків.
Служба безпеки України та Національна поліція ліквідували дві ботоферми, які діяли на користь російських спецслужб, в Полтавській та Закарпатській областях.
У результаті спецоперацій викрито організаторів ворожих осередків. Ними виявилося двоє місцевих фахівців у сфері ІТ, які продавали країні-агресору фейкові акаунти. Потім спецслужби рф проводили через них інформаційні диверсії на користь кремля.
Зокрема, російські агресори застосовували "зареєстровані" в Україні акаунти для розповсюдження дезінформації про соціально-політичну ситуацію в нашій країні, видаючи її за думки українських громадян.
Крім того, російські спецслужби використовували підроблені профілі для розповсюдження неправдивої інформації, що дискредитує роботу Сил оборони та обстановку на передовій.
● Отже, в Полтавському регіоні:
Виявлено місцевого мешканця, який за "замовленням" рф згенерував близько 15 тисяч анонімних профілів у різних соціальних мережах та месенджерах.
Щоб приховати злочин, фігурант намагався продати облікові записи через даркнет з розрахунку 1,5 долара за одного віртуального "користувача".
Згідно з інформацією, отриманою в ході розслідування, ботоферма, що містила необхідне обладнання та сім-карти українських мобільних операторів, була розташована прямо в квартирі правопорушника.
● На Закарпатті:
Правоохоронні органи припинили діяльність незаконного каналу, що займався продажем унікальних ІР-адрес, зареєстрованих у даному регіоні, до Росії. Це давало змогу російським користувачам маскувати свою особистість в Інтернеті під українців.
З метою забезпечення конфіденційності, підозрюваний отримував фінансування від "клієнтів" через російські платіжні платформи у формі криптовалюти.
На даний момент обидва підозрювані отримали повідомлення про підозру згідно з частиною 2 статті 361 Кримінального кодексу України. Це пов'язано з несанкціонованим втручанням у функціонування інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, а також інформаційно-комунікаційних систем і електронних комунікаційних мереж, яке було вчинене групою осіб за попередньою змовою.
Розслідування тривають. Злочинцям може загрожувати до п’яти років ув’язнення.
Співробітники СБУ реалізували комплексні заходи на території Полтавської та Закарпатської областей у співпраці з Національною поліцією під процесуальним керівництвом прокуратур Кременчука та Закарпаття.
Джерело: https://t.me/SBUkr/12824