Робота в Україні: кому пропонують найбільші заробітні плати
З лютого до травня середній розмір заробітної плати в країні залишався стабільним і дорівнював 20 тисяч гривень.
Минулого місяця основні індикатори ринку праці зросли, в деяких випадках навіть всупереч звичним сезонним трендам. Про це йдеться в дослідженні порталу Work.ua.
Фахівці встановили, що у липні спостерігалося підвищення середнього рівня заробітної плати та зростання кількості вакансій. У цілому, за попередній місяць роботодавці опублікували понад 111 тисяч вакансій, що майже на 1% більше у порівнянні з червнем.
Найвищі середні зарплати (окрім керівних позицій, IT-сфери та військових спеціалістів) отримували керамісти (48 750 грн), ендодонтисти (45 000 грн), медіапродюсери (42 500 грн) та рихтувальники (41 250 грн).
Окрім вищезгаданих категорій, найвищі середні зарплати отримували арматурники, зубні техніки та рієлтори (40 тис. грн), а також автоелектрики, автослюсарі, бетоняри, бізнес-аналітики, виконроби, висотники та дизайнери меблів (35 тис. грн).
Відповідно до інформації ресурсу, з лютого по травень середня зарплата в країні залишалася стабільною на рівні 20 тисяч гривень. У червні ситуація змінилася: аналітики відзначили зростання на 2,5%, що підвищило середню зарплату до 20 500 гривень. У липні продовжилося поступове збільшення показників, і середня зарплата досягла 21 тисячі гривень.
Найбільш динамічне підвищення відзначалося в галузях управління персоналом, індустрії краси, фітнесі та спорті, топменеджменті, бухгалтерії та аудиті, а також у сфері медіа, видавництва та поліграфії.
У липні було зазначено, що торік чисельність сезонних працівників у сільському господарстві знизилася на 20-30% порівняно з минулими роками. На цю ситуацію значно вплинули мобілізація та еміграція населення.
Вже у березні стало відомо, що кількість нових вакансій у країні перевищила показники довоєнного періоду. Експерти вважають це доказом того, що бізнес значною мірою адаптувався до умов війни.