Захищають товаришів на передовій: як діють піхотинці-кулеметники


Покровський напрямок залишається найгарячішою ділянкою фронту. росіяни намагаються атакувати в районі різних населених пунктів. Сили оборони стримують натиск і відбивають ворожі штурми. Непросто нашим бійцям зараз і на Торецькому напрямку. Не полишають окупанти спроб знайти слабкі місця в обороні і на Запорізькій ділянці фронту. Для цього ворог застосовує розвідку людьми. Так кажуть піхотинці-кулеметники 141-ї бригади, які працюють на цьому відтинку. Більше про роботу бійців - далі в сюжеті.

Зі зброєю та у повній амуніції, що важить десятки кілограмів. Так долають кілометри запорізького бездоріжжя піхотинці-кулеметники сто сорок першої бригади, які працюють на цьому напрямку. Головна робота бійців - прикривати на передовій своїх побратимів.

Позивний "Папай", водій спеціалізованого кулеметного підрозділу 141-ї окремої піхотної бригади Збройних Сил України:

Ми забезпечуємо захист піхоти, утримуємо оборонні рубежі, здебільшого ведемо вогонь по легкоброньованій техніці та ворожих безпілотниках.

Стримувати ворога допомагає великокаліберний кулемет "Браунінг". Зброя легка та надійна, запевняють піхотинці. І жодного разу не підводила. Кулеметники кажуть, для ворога їхній розрахунок - ледь не ціль номер один. Тож працювати потрібно вкрай обережно. Окупанти постійно пильнують небо і застосовують для ударів найрізноманітніше озброєння.

Позивний "Звір", старший навідник 141-ї окремої піхотної бригади Збройних Сил України:

Це залежить від конкретних позицій і ситуацій. Якщо потрібно утримати наші позиції, вони застосовують ФПВ. Якщо ж завдання полягає в тому, щоб знищити все на своєму шляху, використовують артилерію, "Гради" та інші важкі озброєння.

На цьому напрямку росіяни не полишають спроб просунутися уперед, тому весь час випробовують нашу оборону.

Позивний "Шторм", оператор кулеметного загону 141-ї окремої піхотної бригади Збройних Сил України:

- Постійно або на світанку, або вночі. - Як пересуваються? Це техніка, чи невеликі групи людей? - Ні, рухаються невеликими групками, по 2-3 особи.

Піхотинці застосовують тактику під назвою "розвідка людьми". Окупанти не жаліють свій особовий склад.

Позивний "Папай", водій спеціалізованого кулеметного підрозділу 141-ї окремої піхотної бригади Збройних Сил України:

Часом траплялося, що вони підходили, висаджувалися, а ми не дозволяли їм закріпитися, щоб вони не змогли дістатися до наших позицій.

Ми поспілкувалися з кулеметниками, які вже понад рік утримують ворога на цьому напрямку. До початку повномасштабного конфлікту вони не мали досвіду володіння зброєю. Кожен із цих чоловіків мав своє цивільне життя, до якого вони сподіваються одного дня повернутися.

До війни моє життя і захоплення були тісно пов'язані з фермерством.

Військовослужбовець з позивним "Фермер" долучився до війська за повісткою. Каже, до великої війни працював на підприємстві, займався птахівництвом та засівав українські поля пшеницею. За останній рік побачив та пережив чимало. Але найбільше запам'ятався перший бойовий вихід.

Позивний "Фермер", головний навідник кулеметного відділення 141-ї окремої піхотної бригади Збройних Сил України.

Був наступ на наші позиції, летіло все в нашу сторону, були скиди, просто біля мене, просто мене Бог зберіг, і просто чудом звідти ми вернулися.

Воїни зазначають, що відновлення після таких виходів стає можливим завдяки підтримці сім'ї та товаришів.

Позивний "Звір", старший навідник 141-ї окремої піхотної бригади Збройних Сил України:

Розраховуєш на морально-психологічну підтримку побратима і себе. За рік ти вже добре вивчив цю людину, знаєш її можливості, здібності та чи варто на неї розраховувати.

І якраз таких надійних і мотивованих осіб сьогодні найбільше потребує наша держава. Крім того, на думку піхотинців, підрозділи бригади потребують якомога більше дронів. Використовуючи ці пристрої, бійці зможуть ефективно захищати своїх товаришів та протистояти ворогові.

Підтримати 141-шу окрему піхотну бригаду ЗСУ можна за наступними реквізитами: 5375 4112 1953 5008.

Related posts