Підприємство з завищеними цінами стало підрядником для реконструкції "Охматдиту", - повідомляє "Наші гроші"
Зруйновані будівля та частина фасаду дитячої лікарні внаслідок російського обстрілу 8 липня
Переможцем тендеру на ремонт корпусу дитячої лікарні "Охматдит", який зазнав пошкоджень від ракетного обстрілу 8 липня, без пояснень обрали фірму комерційна пропозиція якої є значно дорожчою за інші, які подавалися на тендер. Про це пишуть "Наші гроші" у четвер, 1 серпня.
Як повідомляється, напередодні, 31 липня, Благодійна організація "Благодійний фонд "Охматдит" повідомив, що обрав ТОВ "Буд-технолоджі" переможцем тендеру на ремонт корпусу дитячої лікарні. Фірму обрали з-поміж 14 учасників конкурсу. Пропозиція фірми була третьою за дороговизною загальною вартістю у 307 млн грн. Як стверджують журналісти, десять інших учасників тендеру свої послуги оцінили у ціновому діапазоні від 42 до 286 млн грн. Втім, попри це з жодним з них замовник без пояснень перемовин не вів.
У благодійному фонді підкреслили, що "проведений конкурсний відбір не є тендером у розумінні Закону України "Про публічні закупівлі"", а представляє собою приватний конкурс, організований з метою "прозорого та справедливого використання коштів, пожертвуваних громадянами". Проте жодних пояснень щодо ігнорування дешевших пропозицій в "Охматдиті" надано не було.
Проведений журналістами аналіз вказує на те, що щонайменше сім із дешевших варіантів містили повністю заповнені комерційні пропозиції з вказанням цін за різні види робіт.
Серед учасників фінального етапу конкурсу, як повідомляє видання "Наші гроші", опинилися компанії "ДАК" (310 млн грн) з групи "Альтіс", що належить Олександру Глімбовському, "Буд-технолоджі" (307 млн грн) з групи Sensar, керованої запорізьким забудовником Марком Марченком, а також "Мега профіт груп" (220 млн грн), яку представляють Олексій Ломакін (менеджер "KMZ Industries") та Юлія Кузьменко.
"Мега Профіт Груп" зіткнулася з відмовою через неясні підозри стосовно її податкової документації, тоді як "ДАК" отримала негативне рішення через сумнівну репутацію Олександра Глімбовського, затриманого у липні в рамках розслідування НАБУ щодо корупційної діяльності його зятя Романа Насірова.
Натомість фірмі "Столична правова фундація" було доручено проведення юридичного аналізу переможця стосовно його доброчесності за результатами якого підрядником обрали "Буд-технолоджі". Не стали на заваді низка проблем у пропозиції переможця, серед яких, наприклад, оренди будівельної техніки, яка не може бути використана для монтажу фасадів вище другого поверху. Крім того, фірма не завантажила жодних даних про обладнання для монтажу плитки.
Найбільші статті видатків переможця припали на ремонт фасадних композитних панелей "Reynaers" та оздоблення внутрішніх стін НР-панелями. Кожна з цих позицій у "Буд-технолоджі" коштує понад 100 млн грн. Показово, що ціна цих робіт у порівнянні з дешевшими учасниками конкурсу завищена вдвічі, стверджують "Наші гроші".
Журналісти також зазначають, що фірма "Ріола-модуль", яка вже проводила будівництво цього корпусу у поданій пропозиції, яка сягає 179 млн грн повідомила, що після удару ракетою вона вже встигла безкоштовно виконати ремонт так званих "чистих приміщень" (операційних тощо). Зокрема вже замінені конструкції стін та стель, пошкоджений лінолеум. На думку журналістів, це може вказувати на те, що обсяги ремонту за гроші благодійників можуть бути завищені.
Як повідомляється, ТОВ "Буд-технолоджі" зі статутним капіталом у 5 тисяч гривень зареєстроване у Запоріжжі. Підприємство не брало участі у державних тендерах. Як приклад аналогічних робіт, наведено договір підряду з ТОВ "Крам-інвест" на будівельні роботи в клініці у Запоріжжі на вулиці Святого Миколая, 27. Відомо з публічного повідомлення, що будівництво запорізької клініки "UniClinic" було здійснене компанією-забудовником "Sensar", керованою Марком Марченком.
У 2022 році з'ясувалося, що компанії "Буд-Технолоджі" та "Sensar" володіють земельними ділянками у зеленій зоні передмістя Львова, які нібито були призначені для зведення реабілітаційного центру для учасників АТО. Проте, виявилося, що 99% площі забудови планувалося використати для торгово-розважального комплексу.