Інші способи допомоги: українцям роз'яснили, як підтримати волонтерів у час війни
Про це інформує РБК-Україна, посилаючись на дані Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки (SPRAVDI).
У Центрі підкреслили, що найефективніша допомога наразі — фінансова. Проте, важливо надсилати кошти лише довіреним волонтерським організаціям та на офіційні рахунки Національного банку.
Наразі чимало українців організовують збори навіть без офіційного статусу волонтера, але важливо завжди перевіряти особу. Довіряйте закликам про допомогу тільки від тих, кого ви знаєте особисто. Якщо людина вам невідома, обов'язково перевірте її.
"Для цього - напишіть в приватні повідомлення, попросіть ваших спільних знайомих розповісти про неї тощо. Якщо не можете перевірити - краще віддайте гроші перевіреним фондам", - наголосили в SPRAVDI.
Втім, під час війни можна підтримати без фінансових витрат. Наприклад, якщо у вас є власний автомобіль, повідомте про свою готовність допомогти волонтерським центрам. Не вирушайте на допомогу самостійно.
Не забувайте, що ваші хаотичні дії можуть завадити ефективній роботі військових і комунальних служб.
Якщо ви відгукнулись на публікацію в соцмережі, уточніть в автора повідомлення, чи є цей запит актуальним:
Якщо вам вдалося виконати прохання, не забудьте повідомити про це автора запиту. Зв'яжіться з ним листом або телефонним дзвінком і попросіть підтвердити, що завдання виконано.
Якщо маєте можливість запропонувати:
Не пишіть про це в соцмережах. Краще зверніться до волонтерських центрів у вашому місті та запропонуйте свої послуги, вказавши "що", "де" і "як" ви готові надати.
Якщо ви вирішили самостійно опублікувати пропозицію в соціальних мережах, не забудьте зазначити термін її дії.
Якщо ваші родичі та знайомі мають можливість підтримати вас, допоможіть їм об'єднати зусилля, використовуючи рекомендації цього посібника.
Підтримуйте одне одного. Якщо людина робить помилки - не критикуйте. Краще допоможіть - спокійно поясніть як краще допомагати.