Нестача робочої сили в Польщі: гостра потреба в українських працівниках


Польща стикається з дефіцитом робочої сили через скорочення міграції українців, що особливо впливає на будівництво, виробництво та логістику. Основний потік українських працівників переміщується до Німеччини, де умови праці більш вигідні.

Про це повідомляє видання Rzeczpospolita. Фірми усе частіше зіштовхуються з труднощами під час найму працівників, а кількість відкритих позицій постійно збільшується з кожним кварталом.

Особливо виразно проявляється дефіцит робочої сили у будівельних і виробничих галузях, а також у сферах транспорту та логістики, де зазвичай зайнято багато мігрантів. Згідно з інформацією, наданою Головним управлінням статистики Польщі, станом на кінець лютого 2024 року в країні працювали 1004,6 тисячі іноземців, з яких 384,2 тисячі були залучені за договорами підряду та іншими пов'язаними угодами.

Більшість іноземних працівників - чоловіки, хоча їхня частка зменшилася з 64,7% у січні 2022 року до 59,5% у лютому 2024 року. Основний потік українських біженців зараз спрямовується до Німеччини, де допомога та зарплата значно вищі, ніж у Польщі.

До того ж багато українців, які раніше жили в Польщі, також переїжджають до Німеччини з тих самих причин. На кінець лютого 2024 року в Польщі налічувалося 690,2 тисячі українських працівників, що на 4,6% менше порівняно з січнем 2022 року.

Економісти попереджають, що ситуація може ще погіршитися, оскільки "потенціал імміграції з країн зі схожим культурним минулим, як-от України та Білорусі, поступово вичерпується". Також уряд може посилити міграційну політику, що вплине на приплив робочої сили з більш віддалених країн.

Демографічна ситуація в Польщі також сприяє збільшенню дефіциту робочої сили. Зменшення населення працездатного віку створює додатковий тиск на ринок праці, що ускладнює пошук необхідних працівників.

Число вакансій у Польщі невпинно зростає. Польські фірми дедалі частіше стикаються з проблемами у пошуку працівників, особливо у секторах, де зазвичай зайняті мігранти.

Як повідомляв OBOZ.UA раніше, у НБУ зазначають: кількість оголошень в Україні у сферах охорони, будівництва та робітничих спеціальностей значно перевищує минулорічні показники, тоді як у сфері ІТ суттєво скоротилася. Також низький попит залишався в освіті, дизайні, мистецтві та культурі.

Related posts