Каркаде, кава та шовковиця: чим можна створювати художні роботи без використання традиційних фарб


Про те, які продукти можна застосувати для малювання, повідомляє РБК-Україна (проєкт Styler).

Намальовано кавою (знімок з екрана / Арт-студія)

У цій техніці ви можете використовувати як розчинну, так і свіжозмелену каву, створюючи насичений напій. Розчинна кава істотно заощаджує час, адже все, що потрібно, - це залити її гарячою водою.

Сконцентрований розчин дозволить досягти насичених темних відтінків, а для створення світліших тонів потрібно розбавити його водою. Оптимальним способом є розподіл кави по кількох баночках або стаканчиках, що допоможе отримати бажані відтінки.

Оскільки така "фарба" досить рідка, малювання подібне до акварельного живопису і вимагає цупкого паперу, щільністю від 200 г/м2. Після того, як зроблені легкі контури олівцем, настає черга кави.

Радять починати зі світлих ділянок, переходячи до темних та обираючи потрібну концентрацію кави - так можна контролювати насиченість. До того ж не варто намагатися отримати темний колір розбавленим напоєм - малюнок може липнути.

Відмінний підхід - випробовувати "фарбу" на окремому аркуші, щоб отримати бажаний результат без ризику пошкоджень. Крім того, можна створювати вражаючі бризки або застосовувати сіль на вологій поверхні, що може призвести до цікавих і несподіваних текстур.

Після завершення роботи залиште малюнок на рівній поверхні до повного висихання.

Чай каркаде може викликати несподіваний ефект: попри те, що напій має яскраво-червоний колір, при висиханні малюнок, нанесений за допомогою цього чаю, миттєво перетворюється на синій.

Метод малювання каркаде дуже схожий на техніку малювання кавою - спочатку сухі пелюстки каркаде потрібно залити гарячою водою і залишити настоюватися, щоб отримати насичений розчин.

Після цього розлийте його в кілька склянок, розбавивши водою у різних співвідношеннях. Візьміть щільний акварельний папір, створіть малюнок і дочекайтеся, поки він повністю висохне.

Як створювати картини за допомогою вина (скріншот / Winerelle WinePainting)

Цей алкогольний напій може стати фарбою для створення незвичних художніх робіт в холодних фіолетових відтінках - подібних до тих, які можна отримати від чаю каркаде.

На відміну від малювання за допомогою кави та чаю, вино не потребує попереднього настоювання. Проте існують певні умови для його використання як художнього матеріалу. Зокрема, рекомендується вибирати червоне вино, оскільки воно містить необхідний пігмент.

А от змінити концентрацію і отримати різноманітні відтінки можна за допомогою білого вина. Як і в попередніх методах, для цього способу слід обирати щільний папір для акварелі.

Біля вас росте шовковиця, і її плоди буквально всюди, але їсти їх вже немає бажання? Спробуйте перетворити їх на фарбу для творчих експериментів. Для цього розчавіть ягоди і протріть їх через сито, щоб позбутися дрібних кісточок і отримати гладкий барвник.

Щоб отримати більш концентрований сік, рекомендується випарювати його на сонці протягом одного дня. Такий розчин підійде для створення темних ділянок у малюнках. Для світлих відтінків концентрований сік можна розбавити водою.

Як і при малюванні каркаде, малюнок змінюватиме колір - з теплого фіолетового на холодний сіро-блакитний.

Створити малюнок у синьо-фіолетових відтінках можна й іншими популярними плодами - вишнями. Найкраще для цього перейдуть перестиглі плоди.

Для виготовлення фарби з вишень необхідно вичавити сік - або роздушити їх і пропустити через дрібне сито.

Концентрацію розчину регулюють шляхом додавання води та нашарування - тому, як і в інших методах, оптимально починати зі світлих частин малюнка.

Related posts