Побив ногами навіть після того, як активістка впала: у Дніпрі нетверезий чоловік травмував дружину військовослужбовця


Правоохоронці мляво відреагували на інцидент і заворушилися лише, коли справа набула розголосу

Знана в Дніпрі активістка та дружина військовослужбовця Леся Волобуєва стала об'єктом нападу з боку сусіда. Вона звертається до громадськості з проханням звернути увагу на її випадок, оскільки, поки чоловіки захищають країну на передовій, їхні сім'ї не можуть відчувати себе в безпеці у тилу.

Зараз поліція розслідує резонансну справу, а зловмисник, який напав на жительку Дніпра, знаходиться під вартою. "Телеграф" з'ясовує деталі цього скандального інциденту.

Лесі Волобуєвій 25 років, вона працює в IT і останні кілька років мешкає у Дніпрі. Лесю знають як "дівчину в пошуках істини". Її добре знають у місті за організацію акції "Гроші на ЗСУ" і участь у заходах на підтримку полонених. Її чоловік Антон з квітня цього року служить у війську, був мобілізований після отримання повістки. Антон заздалегідь готувався до служби, навчався керувати FPV-дронами, поводитися зі зброєю та збирав необхідне екіпірування. Нещодавно він отримав важке поранення і тепер перебуває в лікарні. Для Лесі це додало новий виклик до її вже насиченого життя, що включає роботу, побут і громадську діяльність — тепер вона бореться за одужання свого чоловіка.

Однак тепер Леся має дбати й про власне здоров'я, бо була побита біля власного будинку у Самарському районі міста. Сталося це ще ввечері 9 серпня, коли вона поверталась з собакою з прогулянки. Саме домашній улюбленець і привернув увагу сусіда, котрий йшов з родиною і друзями додому. Чоловік намагався погладити пса, проти чого заперечила Леся, натомість нарвалась на словесні образи й агресію. Спроба відстояти свої права всіма доступними методами скінчилась для молодої жінки тим, що кривдник застосував силу.

Ось унікалізований варіант вашого тексту: "Я побачила, як до мене стрімко наближається стиснутий кулак правої руки. Два удари в голову змусили мене миттєво впасти на землю. Нападник не зупинився і продовжив бити мене, коли я лежала. Він наносив удари ногами. Щонайменше два удари були ногою. Інші три особи не втручалися і не намагалися зупинити нападника. Коли він закінчив бити і відійшов, я спробувала піднятися й зрозуміла, що вся в крові і мені треба тікати. У моїй руці була рулетка-повідець, а поруч бігав наляканий собака. Я швидко перевірила свою сумку-бананку і побачила, що телефону (iPhone 14 Pro) немає, але ключі від квартири залишилися. Нападник сказав, що битиме мене кожного разу, як бачитиме", — так описала кульмінацію інциденту Леся у документі, який опублікувала на своїй сторінці в Instagram.

Жінка висловлює критичні зауваження щодо дій патрульної поліції, яку разом зі швидкою допомогою викликав охоронець житлового комплексу. Вона розповідає, що правоохоронці обмежилися лише "дружньою розмовою" з нападником у його квартирі, не затримали його, не направили на медичний огляд щодо наявності алкоголю, хоча вона відчула запах спиртного під час інциденту, і не переглянули відеозаписи з камер спостереження. До речі, сама Леся поділилася на своїй сторінці фрагментом відео, на якому видно, як чоловік б'є жінку за межами двору, а його компанія спостерігає, але не втручається і не допомагає потерпілій.

Лише сьогодні, 27 серпня, повідомлення про інцидент за участю дружини військовослужбовця з'явилось на сторінці ГУ Нацполіції України у Дніпропетровській області у Facebook. Скоріш за все це стало реакцією на розголос, якого набула історія. За даними правоохоронців, до нападу на 25-річну жінку причетні два місцеві мешканці 32 і 42 років. Їм повідомлено про підозру: першому - лише в скоєнні хуліганства (ч. 2 ст. 296 Кримінального кодексу України), а другому ще й в нанесенні умисного середньої тяжкості тілесного ушкодження (ч. 1 ст. 122 КК України).

За словами Лесі, її травми в реальному житті мали такий вигляд: зламана права рука, яку наклали в гіпс на чотири тижні, розбита голова з десятьма швами, пошкоджені передні зуби, а також численні синці та набряки на голові і ногах. Крім того, зник її телефон і були зламані сережки.

Щодо нападників, вона згадує лише того, хто її бив - це 42-річний Дмитро Тимошенко. У системі Опендатабот, до речі, є дані про особу з такими даними, яка в різних ролях (як директор або власник) пов'язана з чотирма приватними компаніями.

"Має судимість та дві відкриті кримінальні справи. Після побиття мене хизувався перед друзями тим, як він побив дівчину і що йому нічого за це не буде. Також на камеру відеоспостереження потрапив момент, як через 10-15 хвилин після того, як Тимошенко побив мене, він ще й виписав два ляпаси своїй дівчині. Ця інформація також була підтверджена сусідами, які бачили це на власні очі", - описує цей момент Леся і додає, що суд вже розглянув запобіжний захід для її нападника - це 60 діб під вартою.

Під час засідання молода жінка підкреслила, що Тимошенко поводився нахабно, надавав неправдиві свідчення, зокрема стверджував, що саме його жертва була напідпитку та агресивною. Проте Леся акцентує, що має відповідну довідку, яка підтверджує її тверезість на момент інциденту.

Треба підготуватись до апеляційного суду, привернути увагу до цієї справи та залучити військових, які перебувають у Дніпрі й бажають своєю присутністю в судовій залі продемонструвати, що така ситуація є неприйнятною: військові, борючись за незалежність країни, не повинні турбуватись про безпеку своїх близьких вдома і мають довіряти правоохоронним органам. Наразі це не так", - підсумовує Леся.

Пост активістки в Instagram менш, аніж за добу набрав під півтори тисячі коментарів. І хоча серед дописувачів знайшлись ті, хто намагався просторікувати про можливу провокацію з боку жінки, їм швидко пояснили, чому ставити питання так не можна. І переважна кількість людей висловились на підтримку постраждалої.

Припиніть шукати виправдання. Фізична сила і її перевага не дають права бити. Дуже сподіваюся, що його буде покарано за законом. Його та всіх інших, хто думає, що це дозволено, якщо їх "спровокували". Ганьба, - наголошує Марина.

"Я чоловік і підтримую вас, Лесе. Мої співчуття від пережитого. Сподіваюсь, нападники понесуть справедливе покарання. Проблема системна, мусимо лупати цю скалу. Жінки не повинні жити в страху. Треба і на правоохоронців тиснути, щоб робили свою роботу без упереджень по статі. Треба вчити дітей як вдома, так і в школі: про кордони, про рівність в правах і можливості та інше", - вважає Дмитро Карпов.

"Коли в нашій країні за фізичне насилля буде ув'язнення, суд і строк, тоді люди будуть боятися таке вчиняти. Бо навіть інтелектуально обмежена людина усвідомить, що після одного кулака - грати, а строк вона не хоче. Мені щиро шкода Леся Волобуєва, що система поки не на нашій стороні", - зазначає Валя Марініна.т

Як повідомляв "Телеграф", замовник вбивства херсонської громадської діячки Катерини Гандзюк намагався уникнути відповідальності, заявивши про мобілізацію до лав ТрО. Але і у підрозділі, в якому він нібито збирався служити, і в Міністерстві оборони спростували цю заяву.

Related posts